В Одессе арестовали историческое здание, оформленное на беглого застройщика
В Одессе по иску прокуратуры наложили арест на полуциркульное здание возле памятника Дюку де Ришелье на Приморском бульваре,7, оформленное на фирму беглого застройщика Руслана Тарпана.
Так, досудове розслідування у кримінальному провадженні про зміну власників будинку на Приморському бульварі, 7 із серпня 2021 року здійснювало ДБР. Однак згодом, за рішенням прокурора першого відділу процесуального керівництва за додержанням законів ДБР Москаленко Володимира Івановича, справу неочікувано перекинули у Нацполіцію Одеської області. З того часу, провадження завмерло, і жодних подальших заходів з метою повернення історичної будівлі державі та одеситам не відбувається.
Хронологія злочину
В ході здійснення досудового розслідування слідчими ДБР встановлено, що службові особи ДП “Одесазовніштранс” у складі організованої злочинної групи спільно з посадовими особами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України та з іншими суб’єктами господарювання не державної форми власності у період 2003-2015 років вчинили розтрату державного майна, а саме об’єктів нерухомого майна, розташованих за адресою – м.Одеса, вул. Приморський бульвар, 7 шляхом зловживання своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах.
За даними слідства ДБР, сума збитків, що завдана злочинними діями організованої групи осіб становить понад 500 млн грн.
Внаслідок злочину, ДП “Одесазовніштранс”, що знаходилося у сфері управління Мінекономіки, та володіло будівлею №7 на Приморському Бульварі в м. Одесі (пам’ятка архітектури національного значення) продало цей будинок Крижановському Костянтину Вікторовичу. Останній, за давними слідства, працівник ПП “Ремерцентр”, що входять до групи компаній колишнього депутата Одеської міськради, а нині розшукуваного Інтерполом утікача Руслана Тарпана.
Водночас ПП “Строй-систем” (засновником був Підгайний С., начальник управління благоустрою м. Одеси), придбав у ДП стару внутрішньодворову нежилу аварійну будівлю (флігель) площею 357 кв. м за адресою вул. Ольгієвська, 8. Флігель належить до цілісного комплексу триповерхового будинку пл. 715 кв.м по вул. Ольгієвська, 8, що був внесений в список пам’ятників в м. Одесі. Крижановський згодом продав приміщення Руслану Тарпану за 117 724 грн, встановило слідство.
Окремо ДП “Одесазовніштранс” підписало з Русланом Тарпаном договір купівлі-продажу на внутрішньодворову нежитлову будівлю (флігель) площею 357 кв. м за адресою вул. Ольгієвська, 8 за 2 260 000.00 грн.
Однак грошові кошти у сумах 2 260 000.00 гривень та 2 565 000.00 грн (отримані за продаж частини будівлі на аукціоні) згодом було перераховано на рахунок ПП “Строй-систем” за нібито ремонтні роботи. У такий спосіб 4 млн 825 тис. гривень, тобто кошти, отримані ДП “Одесазовніштранс” за історичні будівлі повернулись врешті до Руслана Тарпана. Тож заволодіння майном держави відбувалося для останнього безоплатно, з’ясували в ДБР.
Далі через залучення кількох ТОВок, видачу векселів, банкрутство ДП “Одесазовніштранс”, була реалізована ще одна схема. ТОВ “Реставратор-1946”, що теж належить Тарпану, у липні 2008 року пред’явило до ДП “Одесазовніштранс” вимоги як кредитор.
Врешті, компанія Тарпана за рішенням Господарського суду Одеської області (у справі №22/11-10-719) стала власником нежитлової двоповерхової будівлі по вул. Ольгіївській, 8 та 32/100 частини домоволодіння по Приморському бульвару, 7.
Після серії спорів у різних судових інстанціях, рішення суду, яке б визнавало право власності ТОВ “Реставратор-1946” на вказане нерухоме майно в рахунок погашення заборгованості було скасовано. Відповідно й підстав для реєстрації такого права власності не було.
Разом з тим, у 2015 році до господарського суду Одеської області надійшов позов ТОВ “ГРАНД ОТЕЛЬ” до відповідачів: ДП “Одесазовніштранс” та ТОВ „Реставратор-1946” про виділ в натурі частки з майна. І врешті, підсумком цього позову стало визнання за ТОВ “ГРАНД ОТЕЛЬ” права приватної власності на домоволодіння на Приморському бульварі будинок 7, загальною площею 1171, 45 кв.м. Це рішення так і не було ніким оскаржено.
ТОВ “ГРАНД ОТЕЛЬ”, своєю чергою, належить Руслану Тарпану спільно з громадянином росії Рамілем Шайдулліним.
Їм обидвом належать насправді три компанії в Одесі, ще “Компас Проект” і “Квартал Руссова”.
Скрізь учасником фірм є ТОВ “Інкор-Групп” Тарпан та власне сам росіянин Шайдуллін.
Таким чином, одну з найвеличніших історичних будівель Одеси у розпал війни з росією-агресором контролюють росіянин і утікач, що переховується від українського правосуддя з 2017 року. Хоч, це далеко не єдина будівля, якою заволоділа “група Тарпана”.
Нині Тарпан, окрім всеукраїнського розшуку також оголошений у розшук Інтерполом, а Офіс генпрокурора вимагає його екстрадиції з Арабських еміратів.
Загалом, передача провадження про заволодіння будівлею на Приморському бульварі, 7 із ДБР до органів поліції, ініційована прокурором Володимиром Москаленко немає під собою законних підстав, і може бути вчинена у змові з самим Тарпаном, аби “поховати” справу, припускають у ДБР.
Після зміни керівництва прокуратури Одеської області та призначення керівником Одеської ОВА Олега Кіпера, жодних заходів з повернення справи до ДБР, законного завершення розслідування та повернення історичного будинку на Приморському бульварі державі поки що вжито ніким так і не було.
Коментарів поки що немає