в Одесі продовжують заарештовувати майно проросійського бізнесмена-втікача
Все нова нерухомість, що належить одеському бізнесмену Руслану Тарпану, якого розшукують, зокрема, у справі про пособництво державі-агресору, потрапляє під арешт.
Як стало відомо «Думській», нещодавно Приморський районний суд Одеси двома своїми ухвалами задовольнив клопотання слідчих СБУ та заарештував одразу 76 об’єктів, якими, за даними правоохоронців, прямо чи опосередковано володіє підприємець.
Серед них – національна пам’ятка архітектури, одна з «напівциркульних» будівель на площі біля Дюка; торговельно-офісний центр на Буніна, 1; приміщення в будинках Лібмана та Руссова, купа квартир і земельних ділянок.
Нагадаємо, пособництво бізнесмена агресору, на думку слідчого, полягає в передачі якійсь некомерційній організації «Музейно-виставковий технічний центр Автомобільно-мотоциклетного клубу Федеральної служби охорони російської федерації» (зареєстрована в Кремлі) колекції раритетних автомобілів. Крім іншого, до її складу входять машини з кремлівського гаража. На двох із них – Packard Twelve 1936 року випуску й ЗІС-110Б випуску 1947 року — імовірно їздив радянський диктатор Йосип Сталін. Їхня вартість може досягати 2-3 млн євро.
Крім того, у зібранні присутні інші броньовані лімузини ЗІС і ЗІЛ – 1953, 1966, 1985 і 1998 років випуску.
«Ці експонати використовуються з метою популяризації органів державної влади та силових структур рф, формування позитивного ставлення сучасного суспільства до служби у федеральній службі охорони росії та позитивної мотивації у молоді до проходження до військової служби за контрактом, а також розвитку сучасної діяльності фсо рф та інших силових структур держави-агресора», — наголошується в матеріалах справи.
Також Тарпану інкримінують розкрадання бюджетних коштів під час ремонту одеських укриттів. Ідеться про діяльність компанії «Укрспецпроект», яку пов’язують із цим підприємцем — якщо пам’ятаєте, вона реставрувала будинок Русова. Минулого року фірма отримала підряд на капремонт найпростішого укриття одеської спеціальної школи №91, яка перебуває у віданні обласної ради. Отримала за роботу 22,2 млн грн. Слідство вважає, що вартість лота була сильно завищена і стався банальний розпил за попередньою домовленістю справжнього власника ТОВ і представників регіональних зборів.
Руслан Тарпан був депутатом Одеської міської ради з 2006-го до 2010-го, потрапивши до неї за списком ультралівого й вкрай проросійського Блоку Наталії Вітренко. Його група компаній «Інкор» займалася реставрацією пам’яток архітектури в Одесі.
В 2017 році Тарпана оголосили в розшук за справою про розкрадання понад 300 млн грн під час будівництва глибоководного випуску стічних вод від станції біологічного очищення «Північна» в Одеській затоці. Об’єкт вартістю майже 600 млн грн, який повністю побудували, але так і не запустили, робила за Януковича (2010 рік) компанія «Ремерцентр», що входить до групи Тарпана.
У 2021-му підприємця оголосили в міжнародний розшук. Тоді ЗМІ писали, що він може перебувати в ОАЕ або рф. Також повідомлялося, що в Тарпана є три закордонні паспорти та громадянство Болгарії.
Джерело: https://dumskaya.net/news/zdanie-u-dyuka-pomeshcheniya-v-domah-russova-i-l-185636/ua/
Коментарів поки що немає