Глибоководний випуск: Центр публічних розслідувань зняв фільм про проблеми проєкта

Журналісти Центру публічних розслідувань на тлі виникнення смороду в  Одесі, який тримався понад тиждень, дослідили історію будівництва каналізаційного “Глибоководного випуску”, який коштував державі понад 300 мільйонів.

Журналісти дійшли висновку, що до вартості самого проєкту “Глибоководного випуску”, можна додати ще й бюджетні кошти, які регулярно витрачали на ремонт греблі Хаджибейського лиману й зняли про це фільм.

“Чи не щороку влітку  Одеса стикається з неприємним запахом у місті. До того ж регулярно екологи фіксують забруднення Чорного моря та Хаджибейського лиману. А про ризики прориву Хаджибейської дамби, що може призвести до техногенної катастрофи, певно, чули всі одесити. Всі ці проблеми пов’язує один довготривалий проєкт – “Глибоководний випуск”, який від самого початку супроводжували гучні скандали”, – зазначають автори фільма.

Саме будівництво випуску, стало вже причиною для відкриття кримінального провадження щодо бізнесмена Руслана Тарпана – у липні 2022 року Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) навіть заявляло, що “Глибоководний випуск”, який будували в Одесі фірми ексдепутата Руслана Тарпана з компанії “Incor Group”, є набором будівельних матеріалів, які непридатні до використання.

У ході досудового розслідування у кримінальному провадженні бізнесмена оголосили в розшук в Україні, з огляду на що досудове розслідування у кримінальному провадженні зупинено.

Однак, як зазначає детектив, для виконання ухвал слідчих суддів Вищого антикорупційного суду про допит свідків за клопотаннями сторони захисту досудове розслідування у кримінальному провадженні було відновлено. Після проведення допиту 1 лютого 2021 року досудове розслідування було знову зупинено у зв’язку з продовженням перебування підозрюваного у розшуці.

А 17 серпня 2021 року підозрюваного оголосили у міжнародний розшук. У липні 2019 року колегія суддів апеляційного суду Одеської області розглянула апеляцію на рішення суду першої інстанції про зняття з бізнесмена Руслана Тарпана і депутата Одеської міськради Олександра Орлова підозр, пов’язаних з можливою аферою у справі по глибоководному випуску. Руслан Тарпан – кінцевий бенефіціар групи компаній “Інкор”.

Коментарів поки що немає