Діяльність одеського  судді Кічмаренка, що виправдав “групу Тарпана”, розслідує ВРП 

За рішенням Сергія Кічмаренка, семеро учасників схеми біглого бізнесмена Руслана Тарпана були виправдані за розкрадання понад 250 млн гривень на будівництві “Глибоководного випуску” в Одесі. 

Вища рада правосуддя відкрила проти голови Приморського районного суду міста Одеси Кічмаренка Сергія Миколайовича дисциплінарне провадження за винесення виправдального вироку у гучній корупційній страві з розкрадання державних коштів на проекті “Глибоководний випуск”.

Про це йдеться на сайті ВРП.

У січні поточного року за рішенням Сергія Кічмаренка, семеро учасників схеми біглого бізнесмена з Одеси Руслана Тарпана були виправдані за злочин з розкрадання понад 250 млн гривень на будівництві “Глибоководного випуску” в Одесі.

Ці особи були співробітниками приватних компаній Тарпана, які й отримали держпідряд на реалізацію проєкту. Також серед них – колишні чиновники одеської міської влади.

Мова, зокрема, про наступних обвинувачуваних: Вадим Теплицький — директор ТОВ “Білд-Про”, депутат Одеської облради, Сергій Бердічевський — директор ТОВ “Інно-Трейдінг”, Вадим Гетьман — ексдиректор ПП “Ремерцентр”, Ігор Полуденко — ексдиректор управління капітального будівництва Одеської ОДА, Василь Попов — директор ПП “Ремерцентр”, Олександр Романов — начальник технічного відділу управління капітального будівництва Одеської ОДА, Віталій Бойко — головний інженер ДП “Чорноморндіпроект”.

Вказана справа розслідувалася, а потім перебувала на судовому розгляді в загальному понад 10 років. І попри те, що у якості доказів сторони обвинувачення судді були надані матеріали низки ревізій, експертиз,  а також матеріали виконання запитів про міжнародну правову допомогу, Кічмаренко фігурантів виправдав. Прокуратура це його рішення вже оскаржила.

У документах ВРП наразі вказано, що суддя Кічмаренко “під час розгляду кримінальної справи № 522/10665/19 допустив зневажливе ставлення до сторони обвинувачення, демонструючи явно дискримінаційне ставлення до них та їх правової позиції”.

Також, вказується, що “суддею Кічмаренком С.М. висловлювалась позиція щодо непотрібності долучення до матеріалів справи та дослідження в судовому засіданні деяких з ключових доказів у справі, а саме актів виконаних робіт форми КБ-2, КБ-3”.

Крім того, у бік прокурорів суддя висловлював образи та принижував їх, йдеться у скарзі до ВРП.

Наведені у скарзі доводи заангажованості судді Кічмаренка, у ВРП визнали достатніми для відкриття дисциплінарної справи, тож і ухвалили відповідне рішення.

Нагадаємо, що Руслан Тарпан, окрім як у розкраданні коштів “Глибоководний випуск” звинувачується сьогодні СБУ у державній зраді через пособництво військовим формуванням країни-агресора.

Тарпан оголошений у міжнародний розшук через Інтерпол з “червоною карткою”, а ОГП скерував запит на його екстрадицію до ОАЕ, де той може переховуватися.

У справі “Глибоководного випуску” епізод з обвинуваченням самого Тарпана виділений в окреме провадження через, власне, його міжнародний розшук. В той час, які всі решта перелічені учасники “схеми” з розкрадання перебувають в Україні.

Коментарів поки що немає