Повне дос’є на корупційного злочинця Тарпана Руслана Серафимовича
Коротка біографія
Тарпан Руслан Серафимович — скандальний одеський підприємець, ексдепутат Одеської міської ради кількох скликань від проросійської партії ПСПУ, підозрюваний та фігурант численних скандалів та кримінальних проваджень, казнокрад. Перебуває у всеукраїнському та міжнародному розшуку. Володіє декількома громадянствами та внж у росії. Фігурант численних публічних розслідувань.
Екс-депутат Одеської міської ради кількох скликань, засновник горезвісної групи компаній «Інкор», ініціатор і та виконавець відновлення Катерининської площі в Одесі та пам’ятника Буніна. Фігурант кримінальних справ щодо розкрадання державного бюджету та будівництва Глибоководного випуску.
Основний свій капітал «сформував» за рахунок відкатів та державних замовлень, незаконного відчуження комунального майна Одеси за часів правління Боделана Р.Б., дехто його навіть називав його «гаманцем».
Зараз Тарпан активно співпрацює з його сином Володимиром Боделаном, який теж є підозрюваний у державній зраді визнаний державним злочинцем та очолює у Сімферополі державну адміністрацію рф. Як і тарпан втік з України вививши значні кошти.
Народився 14 серпня 1971 року в Одесі.
Вік: 53 рік
Освіта
Навчався в загальноосвітній школі № 38.
закінчив Одеський інститут народного господарства за спеціальністю «Економіст з праці».
У 1997 році — захистив кандидатську дисертацію «Управління діяльністю будівельної організації як об’єкта інвестування».
Кар’єра
У 1990 році обраний депутатом Київської районної ради м Одеса.
З 1993 року працює на керівних посадах в будівельних організаціях міста.
З 1994 року — депутат Одеської міської ради кількох скликань.
У 1997 році — заснував інвестиційно-будівельний холдинг «Інкор-груп».
Розкрадає та розкрадав державний та міській бюджети та Одеситів .
Зв’язки з росією
Руслан Тарпан разом з своїм російським партнером Р. Шайдуліним – фігуранти бази «Миротворець». Знаходиться у міжнародному та всеукраїнському розшуку як корупціонер, шахрай та диверсант у сфері економіки, Підозрюється у зв’язках із ФСБ рф та незаконним виведенням коштів за кордон в тому числі на територію рф, державній зраді. https://myrotvorets.center/criminal/tarpan-ruslan-serafimovich/
Як представник нині забороненої партії ПСПУ Наталії Вітренко, Руслан Тарпан активно пропагував «русскій мір» в Одесі ще на початку 2000-х років. Тарпан був активним членом промосковської організації та навіть представляв її у складі Одеської міської ради. На думку експертів, політична кампанія ПСПУ відзначалась відверто антиєвропейським спрямуванням, в ній також обігрувались расові стереотипи.
https://www.youtube.com/watch?v=NbcVWqFFobw
У 2007 році Руслан Тарпан був одним з ініціаторів скандального встановлення пам’ятника з назвою «Засновникам Одеси», які знищили козацтво. В свою чергу громадські організації та патріоти Одеси виступали з протестами. Встановлення пам’ятнику відбувалося з численними попущеннями дозвільної документацій. Кошти тарпан отримував з Россотруднічества. https://www.youtube.com/watch?v=_9JoTQVz734&list=WL&index=83
6 листопада 2022 року даний монумент демонтували. Руслан Тарпан цю подію ніяк не коментував. Натомість за його так звані здобутки заступилась речниця кремлівського МЗС Захарова, яка заступилася та “похвалила” Тарпана за пам’ятник Катерині II. https://t.me/MariaVladimirovnaZakharova/4109
За даними ЗМІ, Руслан Тарпан отримував відзнаки від Федеральної Служби Охорони рф протягом 2015-2018-го років. Зокрема, його відзначили за демонстрацію престижу і слави “российского государства”. Через це Тарпан і потрапив до бази «Миротворець». https://telegra.ph/file/ff239327645ebdf25a3f5.jpg
Тарпан навіть після початку війни у 2014 році продовжував володіти майном та бізнесом у росії. Так, у 2019 в ЗМІ з’явилася інформація про те, що у одеського бізнесмена Тарпана в Москві викрали лімузин, на якому їздив Сталін.
https://dumskaya.net/news/u-ruslana-tarpana-v-moskve-ugnali-retrolimuzin-r-107068/
У серпні 2022 року начальник південного відділу Українського інституту національної пам’яті Сергій Гуцалюк заявив, що колишній депутат Одеської міськради Руслан Тарпан тісно пов’язаний із російськими спецслужбами та має зв’язок із бізнесом країни-агресора. https://www.unn.com.ua/ru/news/1990095-odeskiy-eksdeputat-ruslan-tarpan-tisno-povyazaniy-z-rosiyskimi-spetssluzhbami-istorik
У 2022 році після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну Тарпан втік до росії. Це пов’язують з порушеними на Руслана Тарпана кримінальними справами, одна з яких – корупційні схеми з будівництвом системи очищення узбережжя Одеси “Глибоководний випуск”. https://ukranews.com/news/882114-oligarh-tarpan-povlekshij-za-soboj-ekologicheskij-krizis-v-odesse-sbezhal-v-rf-smi
Тісно пов’язаний з діяльністю забороненої партії ОПЗЖ , безпосередньо з М. Скориком та В. Столаром, останньому надавав під розміщення телеканалу Odessa live, будівлю, яку раніше вкрав у одеситів, мова про Приморський бульвар 7.
Тарпан активно співпрацює та веде спільний бізнес з Володимиром Боделаном, сином колишнього бізнес – партнера Тарпана колишнього мера Одеси Руслана Боделана. Боделан молодший теж є підозрюваний у державній зраді визнаний державним злочинцем та очолює у Сімферополі державну адміністрацію рф. Як і тарпан втік з України вививши значні кошти.
Компромат
скандальні проєкти Руслана Тарпана та його спільників попадали у поле зору не тільки громадськості і правоохоронних органів, а й одеські та українські ЗМІ писали неодноразово, тож згадаємо найвідоміші з них. Він умудрився відзначитися і у Монако, де є теж разом з дружиною є підозрюваним у незаконному оберті з коштами, тощо.
Готель «Спартак» (колишній «Імперіал, Дерибасівський-25»). У липні 2000 року з легкої руки Боделана його продали ПП «Будреставрація» Тарпана на умовах реконструкції. Однак жодної реконструкції не відбулося: через кілька років старовинну будівлю просто знесли, а обіцяний Тарпаном відтворений готель так і не з’явився. https://zavsuodessu.org.ua/?p=575 Більше пощастило готелю «Велика Московська» (Дерибасівська, 29), проданому тарпанівському ТОВ «Мрія»: після 13 років тягомотини його все ж таки реконструювали (надбудувавши незаконно пару поверхів з додатковими номерами). При цьому Тарпан постійно набивав ціну на ремонтні роботи, запускаючи в місцевих ЗМІ новини про те, що нібито готель відновлюють майстри-зодчі, зібрані ним з усієї Європи.
Старокінний ринок. 2003 року Одеська міськрада, де засідав сам Тарпан, ухвалила рішення про передачу ТОВ «Мрія» підряду на його капітальну реконструкцію. Перші скандали почалися з відселення мешканців будинків, що примикали до ринку: вони заважали розширенню ринку. Мешканців відселяли та розселяли, у цьому Тарпану допоміг його друг Іван Стас. Погано те, що переселяли їх у старі «убиті» квартири з міського фонду, значно «ущільнюючи» житлоплощу, переселяли силоміць, із погрозами.
Будинок Русова. З пам’ятника архітектури Одеси він давно вже перетворився на пам’ятник одеській корупції та тарпанівським аферам. Договір про його реконструкцію було укладено з тарпанівським ВАТ «Реставратор» ще 2004 року. Але, не поспішаючи проводити якісь роботи, Тарпан почав скуповувати в будинку квартири та переселяти тих, хто не встиг їх приватизувати (спасибі другові Стасу). Після цього в 2009 році будинок Русова згорів, а його зруйнований фасад завісили полотнищами із зображеннями відремонтованої будівлі (потемкінські села у дії), і Тарпан почав чекати. Чого? Визнання будинку аварійним і таким, що підлягає знесенню, з подальшою спорудою «репліки», яка за словами Тарпана «матимуть первозданний вигляд, з підземним паркуванням». Але знову ж таки, яке може бути паркування наприкінці 19 століття? Схоже, що план Тарпана: будівництво нової будівлі на місці старої, що дозволить Тарпану стати його власником, а вартість квартир в особняку «під старовину» з підземним паркуванням можна тільки уявити. https://www.unn.com.ua/uk/news/1996256-pamyatki-arkhitekturi-v-odesi-vivodiv-z-pid-okhoroni-ta-privlasnyuvav-tarpan-rozsliduvannya
Тарпан позиціонує себе як патріот рідного міста, натомість викрадаючи у Одеси її жемчужними та нехтуючи святими речами для одеситів .
Реставрація Катерининської площі (2007) стала символом примирення та єднання людей, які стояли за Тарпаном, та нового-старого мера Одеси Едуарда Гурвіца. На честь цього на фасадах будинків, що виходять на площу, робітники Тарпана навіть виліпили їхні монограми «ЕІГ» та «РСТ». Говорили про величезні розтрати, зроблені «компаньйонами», але ця інформація не дійшла до органів, потонувши в шумі політичного скандалу, зчиненого націонал-патріотами: їм не сподобався відновлений пам’ятник Катерині II, і вони близько року влаштовували свої танці навколо «поневольниці України». За цим шумом щасливо втряслися всі фінансові питання, та й пам’ятник теж залишився на своєму місці. Влада регіоналів виявилася найщедрішою для одеського «реконструктора» та махінатора.
Глибоководний випуск.
Восени 2010 року Тарпан отримав підряд на будівництво головного офісу Одеського центру зайнятості. Обсяг робіт становив 270 мільйонів гривень (з бюджету Мінпраці) і був завищений на 44 мільйони, а у 2014 році на так і недобудований будинок Тарпан просив ще 21,6 мільйона.
15 грудня 2010 року на засіданні уряду України було затверджено три проєкти Одеського регіону: реконструкцію Міської клінічної інфекційної лікарні, будівництво лікувального корпусу обласної дитячої клінічної лікарні та будівництво системи відведення стокових вод «Глибоководний випуск».
Загальний бюджет проектів склав 1,6 мільярда гривень (200 мільйонів доларів), і всі три тендери здобула фірми Руслана Тарпана «Інкор-груп», «ТТ-буд» та ТОВ «Ремерцентр». Найскандальнішою виявилася афера з «Глибоководним випуском»: її початковий бюджет у 524 мільйони потім був завищений Тарпаном на 205 мільйонів, перевірки виявляли порушення, всі роботи «Інкор-груп» полягали у затопленні в морі кілька кілометрів труб. https://www.unn.com.ua/uk/news/1958099-porushennya-pravil-ekologichnoyi-bezpeki-proti-tarpana-vidkrili-chergove-kriminalne-provadzhennya-cherez-glibokovodniy-vipusk Топили з пафосом, регулярно влаштовуючи на місцевому телебаченні шоу про «будівництво століття». Проект так і не запрацював. Але спроби місцевих недоброзичливців Тарпана (міського мера Костусєва, підтриманого партією Маркова «Батьківщина») настукати на нього до Києва
натрапили там на його «дах» з оточення Януковича (що бере участь у відкатах з проєкту), після чого відносини Тарпана та Костусєва різко охолонули. Але це не зіпсувало бізнес Тарпана, який почав отримувати фінансування своїх проектів з інших джерел (бюджет відомств та загальноукраїнських фондів). І навіть коли у 2016 році цю справу підняла Генпрокуратура, яка погрожувала розтратнику 7-ма роками суворого режиму, Тарпан відбувся легким переляком.
Розслідуванням прокуратури у 2015 році завершилася і реконструкція Міської клінічної інфекційної лікарні: фірма Тарпана «ТТ-буд» розпочала роботу, а потім кинула їх на стадії оштукатурювання – хоча роком раніше Тарпан обіцяв одеситам «європейську клініку». Як і багато інших подібних афер, цю також пов’язували з діяльністю Михайла Кучука, якого журналісти також називали «королем недобудов». І фірми Тарпана, і фірми інших одеських бізнесменів-будівельників, що працюють з ним, часто зупиняли проєкти на стадії 50-70% готовності і вимагали з бюджету додаткові асигнування, а не отримавши їх просто заморожували будівництва.
Результат. Проект і досі не працює та незавершений, справи безкінечно слухаються у суді та прокуратурі. Одесса та одесити продовжують страждати через численні оборудки з коштами, якій наніс непоправиму шкоду як інфраструкту́рі так і флорі і фауні одеського Чорномор’я.
Зв’язки та незаконні оборудки з Пшонкою та Януковичем.
Тарпан Р. тісно співпрацював з мерами Одеси: Едуард Гурвіц, Руслан Боделан, Олексій Костусєв, Геннадій Труханов. Також варто відзначити співпрацю Руслана Тарпана із Генпрокурором втікачем Віктором Пшонкою. Разом вони знайшли, де «найкраще» розмістити 86 млн. грн. бюджетних коштів виділених на будівництво будівлі Генпрокуратури. Загалом Руслан Серафимович Тарпан вміє працювати, а точніше – красти і ділитись зі всіма вигідними чорними бізнес партнерами, а в даний час він явно націлився навести дружбу, як мінімум із близьким оточенням Президента Володимира Зеленського.
Реконструкція одеських районних центрів зайнятості. Три тендери (11,68 мільйонів гривень за Котовський; 7,98 мільйонів за Любашевський та 9,47 мільйонів за Савранський) фірма «Будрембізнес» виграла у лютому 2014 року. Фірма була заснована тарпанівською фірмою ТОВ «Арт-Інвест», чиїм директором колись був депутат Одеської міськради Андрій Шишовський – брат Оксани Шишовської, дружини Руслана Тарпана. Видимість конкуренції у цьому тендері виконувала фірма Тарпана «Ремерцентр». Навесні 2015 року ці тендери заперечувала Одеська прокуратура.
У 2021 році за даними ЗМІ правоохоронці Монако ініціювали розслідування за фактом відмивання коштів у великих розмірах, що надійшли з України в їхні банки на рахунки Тарпана та його «колишньої» дружини Оксани Шишковської. Остання навіть отримала підозру від місцевої прокуратури. https://kp.ua/ua/politics/a633238-druzhina-pobizhnoho-odeskoho-biznesmena-tarpana-stala-pidozrjuvanoju-u-vidmivanni-ukrajinskikh-hroshej-v-monako . сам Тарпан переховується від слідства.
Екологічні зловживання
Через численні порушення правил екологічної безпеки: проти Тарпана відкрито чергове кримінальне провадження через “Глибоководний випуск”. Флора і фауна Чорного моря на межі катастрофи. Замість готового проекту, мільярдна дира у бюджеті та екологічна катастрофа. https://www.unn.com.ua/uk/exclusive/1958099-porushennya-pravil-ekologichnoyi-bezpeki-proti-tarpana-vidkrili-chergove-kriminalne-provadzhennya-cherez-glibokovodniy-vipusk
В Одесі побоюються екологічної катастрофи через провал “Глибоководного випуску” – розслідування
https://zeleniy-list.od.ua/tag/ruslan-tarpan/
Основні, але далеко не всі епізоди діяльності ОПГ Тарпан и ко.
Сім’я
Фіктивно розлучений, боржник по аліментам на трьох дітей.
Цікаво, а скільки сотень тисяч гривень зарплатні отримує тей чинуша , який ЖДЕ, коли люди не тільки заявлять про корупцію посадовців, а й нададут незаперечні факти вчинення корупційних діянь ! То за ЩО отримує той чиновник зарплатню , коли його безпосередній обов’язок , — проводити профілактичну роботу та моніторити роботу чиновництва у корупційно небезпечних сферах !